April 22, 2024

polski portal motoryzacyjny

Od czasu kiedy praktycznie każdy może legalnie produkować części zamienne do samochodów, podaż wzrosła ogromnie. Jak nie zgubić się w gąszczu ofert?

Kiedyś sprawa była jasna: oryginalne części do mercedesa oferowali tylko autoryzowani przez producenta przedstawiciele, a części do bmw można było kupić tylko w salonie lub wybranych hurtowanich. Podobnie było praktycznie z każdą liczącą się marką. Obecnie jednak rynek jest otwarty, co według jednych może budzić kontrowersje, a według innych jest jedyną możliwością do spadku cen.

I niewątpliwie ceny części zamiennych produkowanych przez inne firmy są zdecydowanie niższe. Serwis mercedesa, audi, bmw czy volvo będzie więc tańszy. Ale tylko dla tych, którzy nie boją się zaryzykować. Zamienniki często nie mają nawet certyfikatów bezpieczeństwa, nie mówiąc już o tym, że producenci raczej unikają odpowiedzi na pytania z jakich materiałów korzystali, przy ich wytwarzaniu. Widać więc wyraźnie, że wraz ze spadkiem cen, mamy też spadek jakości. Pytanie czy jest on tak niewielki, że można go zaakceptować, pozostaje otwarte.

Tuning