July 18, 2024

polski portal motoryzacyjny

Aranżacja niewielkiej łazienki może sprawić pewne problemy. Na szczęście istnieją sprawdzone metody, dzięki którym osiągniesz odpowiedni efekt i zyskasz komfortowe warunki do codziennej toalety. Jak urządzić małą łazienkę skutecznie i bezproblemowo? Oto 3 wskazówki, które z pewnością okażą się pomocne!

Po pierwsze – stosuj jasne kolory

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić małą łazienkę, powinieneś w pierwszej kolejności zastosować odpowiednią kolorystykę. W celu optycznego powiększenia wnętrza, najlepiej stosować jasne kolory – różne odcienie bieli, beże oraz zimne, pastelowe odcienie. Możesz zastosować jednolitą kolorystykę albo łączyć wymienione barwy, w zależności od efektu końcowego, jaki chcesz osiągnąć.

Pamiętaj, że korzystanie z ciemnych farb może jeszcze bardziej zmniejszyć optycznie powierzchnię Twojej łazienki i sprawić, że nie będzie ona komfortowa oraz przytulna. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by stosować kontrasty – jeżeli na ścianach i podłogach zastosowujesz jasne kafle, drobne elementy w ciemniejszych kolorach nie wpłyną na ostateczny efekt, a nawet pozwolą na podkreślenie charakteru wnętrza.

Po drugie – zamontuj płytki ceramiczne o dużych wymiarach oraz połyskującej powierzchni

Jak powszechnie wiadomo, płytki ceramiczne to najlepszy sposób na zabezpieczanie ścian i podłóg przed wodą oraz wilgocią. Niestety, nie wszystkie kafle będą odpowiednie i pozwolą Ci uzyskać spektakularny efekt wizualny.

Jak urządzić małą łazienkę, by optycznie powiększyć jej wnętrze? Zastosuj:

  • płytki wielkoformatowe, które dzięki minimalnej liczbie fug pozwolą Ci stworzyć jednolitą powierzchnię ścian i podłóg, a co za tym idzie, optycznie powiększyć swoje wnętrze;
  • płytki ceramiczne o połyskującej powierzchni, które skutecznie odbijają światło i pozwalają nie tylko optycznie powiększyć, ale również doświetlić wnętrze (ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku łazienek bez okien).

Warto również zwrócić uwagę na wysokość ułożenia płytek. Możesz montować je na całej ścianie albo do wysokości umywalki – ta druga opcja polecana jest w przypadku niewysokich łazienek, ponieważ pozwala na ich optyczne wydłużenie.

Pamiętaj! Jeżeli chcesz, aby Twoje płytki ceramiczne pozostały piękne i funkcjonalne na przestrzeni wielu lat, kupuj je w specjalistycznych salonach z wyposażeniem łazienek, jak np. miradhome.pl.

Po trzecie – nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu i lustrze

Aby skutecznie powiększyć optycznie łazienkę, warto zastosować mocne oświetlenie – nie tylko to górne, ale również punktowe, np. w okolicach lustra albo przy wannie lub nad prysznicem. Co więcej, doda to wnętrzu klimatu i sprawi, że codzienna toaleta będzie jeszcze bardziej komfortowa.

Jak urządzić małą łazienkę w prosty sposób? Zawieś na ścianie duże lustro, które z jednej strony powiększy optycznie pomieszczenie, a z drugiej będzie niezbędne do komfortowej toalety czy wykonywania makijażu.

Stosując powyższe metody, z całą pewnością osiągniesz odpowiedni efekt, który spełni oczekiwania wszystkich domowników!

budownictwo , dom