July 18, 2024

polski portal motoryzacyjny

Niektóre marki samochodów są klasą samą w sobie i tak jest też w przypadku marki mercedes. Właściciele samochodów tego producenta zawsze są dumni ze swoich aut i wiedzą, że w każdym momencie życia mogą na nich polegać. Mercedes sprawdza się zarówno na krótkich trasach, jak i na tych dłuższych. Może służyć swojemu właścicielowi długie lata, a w pracy nie przeszkadza mu przybywająca na liczniku liczba przejechanych kilometrów.

W razie problemów z samochodem marki mercedes należy udać się do autoryzowanego salonu, który w swojej ofercie proponuje klientom serwis mercedesa. Te samochody naprawdę rzadko się psują, ale jeżeli już się to zdarzy, to należy zapewnić im jak najlepszy serwis, w którym zostaną wymienione zepsute części tylko i wyłącznie na oryginalne części do mercedesa. Mercedes to samochód na lata, który może służyć zarówno singlom, jak i całym rodzinom. Nawet egzotyczna podróż z mercedesem to sama przyjemność, tym bardziej kiedy zawsze pod ręką jest kontakt do dobrego serwisu mercedesa.

Oryginalne części czy zamienniki?

Coraz więcej firm proponuje tańsze zamienniki, zamiast orygnalnych części. Czy to rzeczywiście jest dobry interes?

Kiedyś były to podórbki, obecnie już zamienniki. Wszystko dlatego, że części inne niż oryginalne są już dozwolone i w pełni legalne. Klient może wybierać, a w wielu warsztatach samochodowych od razu informują, że „tak będzie lepiej”. Są jednak tacy, którzy zamienników nie polecają i wiedzą co robią.

Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet używany Mercedes lepiej jeździ, gdy montuje się do niego części oryginalne. Teoretycznie można się z tym nie zgodzić, bo przecież części do mercedesa mogą być produkowane obecnie przez każdego. Technologia nie jest tajemnicą. Sęk w tym, że aby wytworzyć tańszy zamiennik, na czymś trzeba oszczędzić: na kosztach pracy, magazynowania, dostawy etc. Producenci zamienników najczęściej oszczędzają na jakości, a dokładniej na materiałach, z jakich powstają części. Takie zamienniki często nie mają nawet certyfikatu bezpieczeństwa i żaden szanujący się serwis mercedesa nam ich nie zamontuje.

Tuning