March 4, 2024

polski portal motoryzacyjny

Organizacja imprez firmowych to jeden z najpopularniejszych i cieszących się największym uznaniem sposobów przedsiębiorstw na zintegrowanie pracowników. Możliwość poznania się od innej strony, porozmawiania i zabawy poza sztywnymi regułami, panującymi w biurach, a także swobodna atmosfera połączona z rozrywką to tylko niektóre z korzyści, jakie niosą za sobą wydarzenia tego rodzaju. Wśród typowych spotkań, takich jak kolacje czy spotkania w restauracjach, wyróżniają się imprezy firmowe typu off road, escape room, czy jazda na torze wyścigowym. Oto 5 powodów, dla których warto rozważyć ostatnią z wymienionych opcji.

  1. Organizacja imprezy na torze wyścigowym przez firmę eventową to gwarancja sukcesu

Jednym z najlepszych pomysłów, który sprawi, że impreza firmowa okaże się spektakularnym sukcesem, to oddać w ręce profesjonalistów proces jej przygotowania. Nie bez powodu w firmach eventowych zatrudniani są specjaliści w swojej dziedzinie, potrafią oni bowiem sprawić, że wydarzenie tak istotnej rangi, jak impreza firmowa będzie pod każdym względem zaplanowana odpowiednio i na czas, a także zapięta na ostatni guzik. Ma to tym większe znaczenie w przypadku wydarzeń, wymagających specjalnego przygotowania, takich jak tor wyścigowy. Wynajem firmy eventowej zapewnia bezpieczeństwo, niezapomniane przeżycia, a także ściąga z barków klienta konieczność przejmowania się szczegółami przygotowań.

  1. Jazda na torze wyścigowym to dawka adrenaliny i coś nowego

Spójrzmy prawdzie w oczy, większość z nas nieczęsto ma okazję spróbować w życiu czegoś całkiem nowego. W wirze codziennych obowiązków, pracy i zobowiązań, wolny czas wykorzystujemy głównie na odpoczynek w sposób dobrze już znany. W rutynie dnia codziennego, możliwość sprawdzenia się w zupełnie nowej sytuacji, konkretna dawka adrenaliny i niezwykła przygoda w jednym to coś, co potrafi na nowo obudzić w człowieku chęć odkrywania. Czymś takim jest właśnie tor wyścigowy. Organizacja imprezy firmowej w takiej odsłonie oprócz rozrywki i integracji daje coś jeszcze, niezapomniane doświadczenie.

  1. Impreza na torze wyścigowym pozwala poznać współpracowników od innej strony

Osoby, które na co dzień ze sobą współpracują, pomimo wykonywania zadań na rzecz jednego pracodawcy oprócz tego często mają ze sobą niewiele wspólnego. Znajomość ograniczona do stopy zawodowej sprawia, że często grupa nie jest zbyt zgrana, co z kolei znajduje odzwierciedlenie w stosunkach między poszczególnymi osobami, atmosferze i kolejnych konfliktach. Organizacja imprez firmowych na torze wyścigowym to szereg zalet, wśród których wymienić można integrację między współpracownikami na różnych szczeblach, poprawa relacji między ludźmi, poznanie osób, z którymi przebywa się na co dzień z zupełnie innej strony, co zacieśnia znajomość i tworzy nowe kanały komunikacyjne, a przede wszystkim doskonała inwestycja w to, co najważniejsze w każdej firmie, zespół.

  1. Zorganizowanie imprezy firmowej na torze wyścigowym pokazuje kreatywność i zaangażowanie kadry zarządzającej

Wyjazd integracyjny na tor wyścigowy to pakiet korzyści nie tylko dla pracowników niższych szczebli, ale również kadry zarządzającej w firmie. Bez wątpienia w wielu przedsiębiorstwach trudno mówić o sympatii podwładnych względem przełożonych. Sposobem na zmianę takiego podejścia jest zorganizowanie imprezy firmowej, która pozwoli przełamać bariery między poszczególnymi działami i szczeblami. Co więcej, pracodawcy, którzy dbają o swoich pracowników, budują tym samym swój autorytet, co przekłada się na lojalność, sympatię i zaangażowanie z ich strony.

  1. Przejażdżka na torze wyścigowym jest całkowicie bezpieczna

Niektórzy na myśl o torze wyścigowym mogą zareagować niepewnością lub strachem, jednak nic bardziej mylnego! Bezpieczeństwo to najważniejsza dewiza, przyświecająca miejscom, które zaprojektowane zostały właśnie dla tych, którzy pomimo braku styczności na co dzień z rozrywkami tego typu, chcą sprawdzić ile radości i niezwykłych przeżyć może dostarczyć prawdziwie szybka jazda dobrym samochodem. W trakcie imprezy firmowej każdy uczestnik przygotowuje się do jazdy podczas krótkiego szkolenia, a w trakcie przejażdżki po torze wyścigowym towarzyszy mu doświadczony instruktor. Tak więc czas przestać się bać i zapiąć pasy!

Premiery samochodowe