May 18, 2024

polski portal motoryzacyjny

Agregaty tego rodzaju to urządzenia, które usprawniają wykonywanie wielu prac remontowo-budowlanych. Jednakże, w praktyce okazuje się, że jest ich tak wiele rodzajów, że trzeba solidnie przemyśleć taki zakup, aby potem być z niego zadowolonym. Najbardziej podstawowym i najpopularniejszym rodzajem agregatu jest ten malarski, który umożliwia bardzo szybkie rozprowadzanie farby. Innym rodzajem jest agregat szpachlarski czy tynkarski, które to urządzenia służą do rozprowadzania na ścianach substancji o różnej gęstości. Oprócz tego, będziemy mieć także możliwość zakupienia hybrydy, która łączy w sobie funkcję dwóch różnych agregatów, a więc agregat malarsko-szpachlarski. Jak więc widać, wybór powinien być przede wszystkim podyktowany naszymi potrzebami oraz tym, do jakich celów potrzebne jest nam to urządzenie.

 

Urządzenia dedykowane dla branży budowlanej

 

Na zakup agregatów zazwyczaj decydują się osoby działające w branży budowlanej, które po prostu chcą zwiększyć szybkość i dokładność wykonywanych prac. Agregat malarsko-szpachlarski daje możliwość połączenia w ramach jednego urządzenia dwóch różnych funkcji- nie tylko nakłada farby o różnej gęstości i konsystencji, ale też powinien posiadać na tyle wydajną pompę, aby móc wydajnie aplikować także szpachlę. Dobrze, aby ta wydajność nie była niższa niż 4 litry na minutę. Kolejną ważną cechą takiego urządzenia jest jego moc. Znacząco wpływa ona na komfort i szybkość użytkowania takiego agregatu. W przypadku agregatu, który łączy w sobie dwie funkcje, nie powinna ona być niższa niż 1,6 kW.

 

Wśród innych, istotnych zmiennych jest także wielkość zbiornika, w jaki wyposażony jest agregat. Im więcej cieczy lub też preparatu będzie można w nim zmieścić, tym większą powierzchnię będzie można pokryć za jednym ładowaniem. Szczególnym rodzajem takiego agregatu jest ten, który umożliwia nakładanie tynków. Urządzenie to doskonale radzi sobie zarówno z tynkami suchymi jak i mokrymi, posiada specjalne pistolety lub też węże natryskowe.

Inne